A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Bira mayası nedir, hakkinda bilgiler

Bira mayası faydalari, yararlari, nelere iyi gelir

BİRA MAYASI (Toz Pakmaya)

Çeşitli mineral, vitamin (bilhassa b vitaminleri) içerir.

Tırnak kırılması, saç dökülmesi,cild bozuklukları, akne, cild kuruluğu, sinir rahatsızlıkları ve sinir yorgunluğunda, bronşit,Rinit ve sinüzitte.

Peklikte çok fayda verir.

Bira Mayası

Bira yapımında kullanılan fakat diğer kullanımları en çok ihmal edilen madde hangisidir diye sorarsanız, yanıtı hiç düşünmeden bira mayası denilebilir. Gerçekte, ünlü 1516 tarihli bira yapımı ile ilgili Alman kanunu (Reinheitsgebot), ilk yazıldığında bira mayasından hiç söz etmiyordu. 19. yüzyıla kadar da bira mayasının fermantasyondaki (mayalanma) rolü fark edilinceye kadar da bu anlaşılamadı. Louis Pasteur; Avrupalı bira imalatçılarından daha kaliteli bir bira yapabilmek amacıyla gelen istekler üzerine, bira mayası üzerine araştırmalar yapan ilk ünlü kişidir. Aslında bira mayası; bir tip tek hücreli mantarın (Saccharomyces cerevisiae) hücrelerinin ezilip toz haline getirilmiş ve kurutulmuş halidir. Soldaki fotoğrafta (oldukça büyütülmüş) bira mayası hücrelerinin nasıl tomurcuklanarak çoğaldığını görmektesiniz. Bira mayası; B-kompleks vitaminler ve proteinler (tüm esansiyel amino asitler dahil- vücutta üretilemeyen ve dışarıdan alınması zorunlu amino-asitler) ve mineraller açısından zengin bir kaynaktır.

Faydaları ve Kullanım Alanları:

  • Vitamin, mineral ve protein açısından çok zengin temel bir besleyicidir.
  • İştah açıcı ve kilo aldırıcı özelliklere sahiptir.
  • Kişinin enerji seviyesini artırır.
  • Kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcıdır.
  • Egzersiz performansınızı artırır.
  • Şeker hastaları için; şeker seviyesini yükseltmeksizin iyi bir besleyici ve ek gıdadır.


Kullanım Önerisi: Bira Mayası Tabletlerinden, yetişkinler gıda takviyesi olarak yemeklerle beraber günde 3 defa 3 tablet alabilirler. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur.

Kaynak: www.bitkisel-tedavi.com


Kestere . Kudretnarı . Sinirliyaprakotu . Yabanyasemini . Odağacı . Kayışkıran . Pelin . Soyafasulyesi . Sarıot . Kebere . Mısır püskülü . Oküzgözü . Mısır . Tilkiüzümü . Yüksükotu . Kınakına . Aslankuyruğu . Yılanyastığı . Cuhaçiçeği . Kuso . Mis adaçayı . Yabani enginar . Yer sarmaşığı . Mersin . Yabani gül . Okseotu . Uyuzotu . Düğün çiçeği . Ergeç sakalı . Kudrethelvası . Menekşe . Sinirotu . Gözlükotu . Kocayeşimiş . Yavşanotu . Cürdükotu . Günlük . Kuzukulağı . Sandalağacı . Sığır kuyruğu . Kasnı . Kınaağacı . Gelincik . Keten . Mahmude . Meryempelsengi . Nevruzotu . Servi . Güvercinkökü . Kola .

Bira mayası faydaları | Bira mayası yararları | Bira mayası nedir | Bira mayası nelere iyi gelir | Bira mayası resimleri